Baltais Caurums

Latvijas Mākslas akadēmijas 80. karnevāls

2018. gada 16. februārī no plkst. 19.00 līdz rīta gaismai Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) norisināsies 80. jubilejas karnevāls. Šī gada karnevāla nosaukums – “Baltais caurums” – astrofiziķi uzskata, ka baltie caurumi izgrūž nezināmu matēriju, radot paralēlos visumus, kur ceļošana laikā un telpā kļūst iespējama. Karnevāls savā bezgalīgi apaļajā jubilejā pārtaps par portālu ceļojumam vērienīgos mākslas un radošuma svētkos, padarot to par vienu no gada lielākajiem notikumiem.

Vizuālo identitāti veidoja: Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas Funkcionālā dizaina apakšnozares studenti Rūta Jumīte, Harijs Vucens, Nauris Jostsons, Alvis Berngards.

Biļetes var iegādāties 29. janvārī līdz 2. februārim 8:30- 19:00 un 3. februārī no plkst. 10:00 līdz 17:00
Mākslinieku veikaliņā “BILZE” (Mākslas akadēmijas pagrabā)

KUR

Latvijas Mākslas akadēmijā
Kalpaka bulvārī 13, Rīga, Latvija

KAD

2018. gada 16. februārī
no plkst. 19:00 līdz 07:00


Vēl jāpaspēj izveidot maska un iegādāties biļetes

Baltais Caurums

Latvijas Mākslas akadēmijas 80. karnevāls

Latvijas Mākslas akadēmijā notiks 80. karnevāls „Baltais caurums”
2018. gada 16. februārī no plkst. 19.00 līdz rīta gaismai Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) norisināsies 80. jubilejas karnevāls. Šī gada karnevāla nosaukums “Baltais caurums” – astrofiziķi uzskata, ka baltie caurumi izgrūž nezināmu matēriju, radot paralēlos visumus, kur ceļošana laikā un telpā kļūst iespējama. Karnevāls savā bezgalīgi apaļajā jubilejā pārtaps par portālu ceļojumiem vērienīgā mākslas un radošuma svētkos, padarot to par vienu no gada lielākajiem notikumiem. Biļetes būs nopērkamas no 16. janvāra tikai dažas dienas – lūgums sekot informācijai par konkrētiem datumiem un laikiem facebook.com/karnevals.
Par godu jubilejas karnevālam LMA studenti apvienos spēkus, lai kopā ar talantīgajiem un enerģiskajiem studentiem no Jāzepa Vītola mūzikas akadēmijas un Kultūras akadēmijas veidotu efektīgu mākslas, mūzikas, dejas un teātra simbiozi. Karnevāla organizatori ir padomājuši par to, lai tiktu apmierinātas visdažādākās apmeklētāju muzikālās gaumes. Līdzās dažādām alternatīvās, indie-rock un rokmūzikas apvienībām uz vairākām skatuvēm būs dzirdami un redzami arī funk, regeja, metāla, hip-hop un elektroniskās mūzikas izpildītāji. Ne reizi vien karnevāls ir kalpojis par starta platformu virknei jaunu muzikālu apvienību to ceļa sākumā. Izņēmums nebūs arī šis karnevāls.


Karnevāla lielā skatuve tiks atvēlēta tādām grupām kā “Labvēlīgais Tips” un “Dzelzs Vilks”. Tāpat karnevāla dalībniekus priecēs Rūdolfs Macats – “Vēstnieks”, Elizabete Balčus, kā arī vairāki diskžokeji, kuru uzstāšanos ar efektīgām videoinstalācijām papildinās vīdžeji. Īpašā “Latvijas Mežu skatuve” piedāvās neaizmirstamas emocijas un ritmu sajūtas, par ko rūpēsies lustīgie mūziķi no grupas “The Coconuts”, kā arī grupas “MANTA”, “7dēli”, “Riga Reaggae” u.c.

“JVLMA JAZZ ROOM” par muzikālo noformējumu rūpēsies mūziķi no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas. Īpaša telpā ar nosaukumu “Vārda spēks” valdīs vārds. Tur norisināsies laikmetīgās dzejas lasījumi, hip-hop brīvrunas cīņa, kas savu kulmināciju sasniegs pusnaktī, kad uz skatuves kāps Edavārdi, bet turpinājumā uzstāsies DJ Augusts.

Karnevālu grūti iedomāties bez eksperimentiem, tāpēc “Eksperimentālās mūzikas telpā”, būs baudāmas grupas “Waterflower”, “MMMM” un “Passific K” ar kosmisko skanējumu, ko ar saviem dārdiem centīsies pārspēt grupa “Wagars”, kā arī citas grupas. “Gas Of Latvia” kopā ar citām grupām atjaunos piemirstu tradīciju, atdzīvinot “Industriālās mūzikas skatuvi”.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, no dārdošiem ritmiem un eksperimentiem latvisku relaksāciju varēs baudīt “Folk istabā”. Paralēli muzikālajam piedāvājumam, karnevāla apmeklētājus priecēs jaunie aktieri ar priekšnesumiem “Kultūras akadēmijas istabā”, kā arī performanču un deju mākslinieki.
Tāpat atgūties no pasākuma burzmas būs iespējams “Kino telpā”, kur tiks demonstrēta Rīgas Starptautiskā filmu festivāla “2ANNAS” īsfilmu programma – latviešu un ārzemju režisoru animācijas filmas.

Līdzīgi kā tas ir bijis jau no karnevāla pirmsākumiem, par pasākuma vizuālo noformējumu rūpēsies jaunie mākslinieki, veidojot dekorācijas, lielformāta gleznas, mākslas objektus un instalācijas. Būs arī jaunievedums – pie mākslas objektiem būs atrodama informācija par tās autoriem.

Atgādinām, ka ieeja karnevālā ir no 18 gadu vecuma un karnevāla apmeklētāju skaits ir ierobežots.
Karnevāla norises vieta: Latvijas Mākslas akadēmija, Kalpaka bulvārī 13, Rīgā.

Kas notiks karnevālā


Lielisku masku parāde

Jautrība visas nakts garumā7 skatuvēs programma no 19:00 līdz 07:00

Teātris un performancesĪpaši pārsteigumi

Neaizmirstama nakts


Karnevāla dalībnieki

Karnevāla organizētāji