Karnevāls 2014

Pirmsākums

Latvijas Mākslas akadēmijas 76. karnevāls

2014. gada 14. februārī, Latvijas Mākslas akadēmija aicināja uz leģendām apvīto karnevālu, kura tēma bija „Pirmsākums” un vadlīnija – „Atgriešanās pie saknēm”. Mākslas akadēmijas gaiteņi pārtapa gaismas un skaņas biezokņos, brikšņos un mežos. Kā katru gadu, īpaša uzmanība tika pievērsta atmosfēras radīšanai, kuru veido Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, pašmāju un ārzemju mūziķi, dekoratori, DJ un VJ, Latvijas Kultūras akadēmijas horeogrāfi, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti un daudzi citi. Karnevāls atklāšanu piedzīvoja plkst. 20.00 ar jauno horeogrāfu un mūziķu uzstāšanos, kuras vizuālais noformējums tapis sadarbībā ar Latvijas Kultūras koledžas gaismotājiem. Jaunajiem talantiem atklāšanā pievienojās „Suitu sievas” un ansamblis „Vecpilsētas dziesminieki”.
Mūzikas baudītājiem karnevāls piedāvāja iespēju dzirdēt jaunākās pašmāju muzikālās sensācijas – ansambli „Manta”, „Carnival Youth”, „Jakob Noiman Festival Band”, „Samba de Riga”, „The Coco’nuts”, „Jāņa Ruņģa klātbūtne” un citus lieliskus mūziķus. Klausītāju ausis lutināja starptautiska mēroga apvienība „BLONDBLACKBLONDE”, kurā apvienojušies mūziķi no Latvijas, Beļģijas un Ņujorkas, kā arī kaimiņi no Lietuvas – „Garbanotas Bosistas”.

Par ballīti 3. stāvā rūpējās „Dirty Deal Audio”, uz kuru skatuves uzstāsies jau labi zināmi mākslinieki – Pukus, Kodek, TV Maskava + Ohmtek, Niklavz, Oriole, Ansis, Kristaps ritms, Ashniko, Tenda, Kashuks, kā arī viesis no kaimiņu zemes – 96WRLD.

Pasākuma laikā bija pieejamas dažāda veida radošās aktivitātes – aktu studijas, mākslas terapijas darbnīcas, kino telpa. Karnevālā viesosies projekts „Vārda vibrācija”, kas audiovizuālā sintēzē apvieno jaunos dzejniekus, mūziķus un māksliniekus. Vakara gaitā uzstāsies Mikus Frišvelds, Mr. Myster, H.E. Zēgners, Ivars Šteinbergs, „Komūna 7”, apvienība „Cosmic Weather Forecasting System” un citi.

Tiem, kam karnevālā mierīgāks prāts, bija iespēja laiku pavadīt „čillautā”, baudot eksotiskās „Matērija” tējas un mierīgu atmosfēru. Savukārt iekarsušos dejotājus pie lielās skatuves veldzēja pasākuma draugi „Very Berry” un dabīgais minerālūdens „Sigulda”. Par radošām uzkodām un maltīti gādāja „Tvaiks”, bet neaizmirstamus dzērienus jauks „Coco Loco”, „Chomsky” un „Ezītis miglā”. Eksotisku garšas baudījumu piedāvās tējnīca un konditoreja „Džagannat”.


Video: Otari Videography