Karnevāls 2015

Klonu kāzas

Latvijas Mākslas akadēmijas 77. karnevāls

Laikā, kad visdažādākās subkultūras vieno vēlme atšķirties un iedvesma ceļo gaismas ātrumā – divkāršojies, trīskāršojies, reizinies vai dalies līdz vispārākajai bezgalības pakāpei Latvijas Mākslas akadēmijā 2015. gada 20. februārī plkst. 20.00 – jau 77. karnevālā „Klonu kāzas”.
Turpinot iepriekšējās tradīcijas, aizgājušā gada nogalē tēma izvēlēta interneta balsojumā, kurā Stenlija Kubrika filmas nosaukums “Space Oddissey” ieguva vislielāko atzinību. Apkopojot trīs populārāko tēmu ieteikumus, atvasināts nosaukums ”Klonu kāzas”. Kā identitātes elements izvēlēts svītru kods, kas simbolizē noslēpumainu tieksmi pēc vienojošā, taču 20. februārī tas tiks atšifrēts, un lidos kosmosa kuģi, aitas, harpijas, jūras zirdziņi, elektriskie zuši un varbūt pat akadēmijas jumts.
Mūzikas baudītājiem karnevāls piedāvāja divas skatuves – 1. un 3. stāvā. Pirmā stāva zāli ar muzikālu daudzveidību piepildīja jaunie censoņi “The Pink Elephant”, “The Coco’nuts”, “Pyro Trees”, „Laika suns”, viesi no “Dirty Deal Audio” un vairākas zvaigznes, kas uz skatuves jau sen jūtas kā mājās – “Funk Therapy” un citi. Tikmēr trešā stāva skatuvi ierībināja jau labi pazīstamie DJ 91KIDZ, ar citiem tāliem un tuviem draugiem, par kuriem plašāka informācija sekos pavisam drīz. Par karaokes superzvaigzni jebkurš apmeklētājs varēja pārtapt “Rigga Jungle” paspārnē esošajā regeja telpā vai kārtīgi izdejoties Visuma Bākā un citos Melnajos Caurumos.

Savukārt karnevāla bagātīgo kultūras daļu otrajā stāvā veidoja Literatūras telpa, kur īpašā performancē notika Latvijā pazīstamāko dzejnieku lasījumi, ko ap pusnakti sadarbībā ar “Poetry Latvia” turpināja Dzejas slams. Mierīgāk atvilkt elpu varēja “chill`out” stūrī novietotajās „Satori” “Audiodušās”, kā arī kino telpā, kur īpaši izveidota filmu izlase bija skatāma visas nakts garumā. Sadarbībā ar Memoriālo muzeju apvienību tika veidota interaktīvā izstāde, kā arī dažādi citi pārsteigumi un aktivitātes. Teātra telpā piedzīvojumus un smaidus sarūpēja Rīgas improvizācijas teātra studijas „Artišoks” un „Prieka ministrija”, improvizācijas teātra grupa „Melnā 4Diena”, kā arī lieliskās “Soul Tap” dāmas.


2015 gads bildēs

Fotogrāfs: Pēteris Vīksna

Video: Aleksandrs Breze