Karnevāls 2016

Virtuālais paradīzes dārzs

Latvijas Mākslas akadēmijas 78. karnevāls “Virtuālais paradīzes dārzs” 
2016. gada 19. februārī Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) jau 78. reizi notika karnevāls, kurš ar tēmu “Virtuālais paradīzes dārzs” akcentēja interneta un digitālās vides arvien pieaugošo nozīmi. Uz karnevāla galvenās “Mamma daba” skatuves kāpa viena no Latvijā mīlētākajām grupām –  “Astro’n’out” & DJ Rudd  ar koncertprogrammu “Astro’Electro Acoustic 2.0”, kā arī kolorītais Roberts Gobziņš.
19. februārī uz “Latvijas valsts meži” atbalstītās karnevāla galvenās skatuves kāpa  arī ciemiņi no Baltkrievijas“Super Besse”, latviešu hiphopa izpildītājs Edavārdi, kā arī “Bandmaster” un “Emil Deo + Richard Spatz”. Savukārt grupas “Indygo”, “Sibyl Vane” (Igaunija), “Laime pilnīga”, “Be Reet”, “Crow Mother”, “Foxthroat” un “Rebel Riot” savus cienītājus karnevālā iepriecināja no roka skatuves.
Ielūkoties vērts ir arī funk telpā, kurā saimniekos apvienība “Funky Breakout”: DJ All-viss, DJ Rudd un Pm2TheAm. Par folk telpas labsajūtu parūpējās grupas “Dārdi”, “Labie Laiki”, “Rikši”, kā arī “Čipsis un Dullais” un Rīgas tautas mandolīnu orķestris. Savukārt 91kidz stage pulcēja  “Suave-94”, “Young-P”, “Rom+Ann”, “Judzhen”, “91kidz”, “JU”, “Lessfucc”, “Dispoze” un “Ironixx”.

Liela rosība notika arī paralēli muzikālajam piedāvājumam. Karnevāls priecēja ar plašu aktivitāšu, meistarklašu klāstu un uzmanības vērtām performancēm LMA studentu un Latvijas Kultūras akadēmijas dejotāju izpildījumā. Īpašu rituāla performanci sarūpēja starpdiscpilinārā deju studija “Ideagnosis”, ko vada Simona Orinska. Uz atpūtu no kņadas aicināja improvizācijas grupas “Art и Šok”, “Prieka ministrija” un stand-up “Comedy Latvia”. Papildus vizuālajam baudījumam karnevāla apmeklētāju maņas kņudināja dziedošā dzejniece un dzejas priekšlasījumi. Kino telpā tika demonstrētas Rīgas Starptautiskā filmu festivāla “2ANNAS” īsfilmu programma – 75 minūšu garas latviešu un ārzemju režisoru animācijas filmas. Viesiem bija iespēja darboties tērpu darbnīcā, “Soundschool” dīdžeju vadītās meistarklasēs un skulptūras “Dāvids” zīmēšanas meistarklasēs.


Karnevāls bildēs

Fotogrāfs: Pēteris Vīksna

Video un montāža: Reinis Vilnis Baltiņš